07 Ekim 2019
İzciler Çankırı Ilgaz Kampını Tamamladı

ÇANKIRI SERHAT GENÇLİK SPOR VE İZCİLİK KULÜBÜ ILGAZ KAMPINI TAMAMLADI
Çankırı Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği ‘Bedence Sağlam Ahlakça Güzel Olmak İçin İzcilik Projesi’ kapsamında düzenlediği Ilgaz kampını tamamladı.
Çankırı’da güzel doğasıyla ziyaretçilerin hayran kaldığı Ilgaz ilçesindeki ‘Kadınçayırı’ mevkiinde kamplarını çeşitli etkinliklerle dolu dolu geçiren izcilerin mutluluğu görülmeye değerdi. İzciler, dart, bocce, bilek güreşi, havalı tüfek ve geleneksel ok atışının yanında gece nöbetleri, doğa yürüyüşü, düzen kurma, el becerisi, izcilik düğümleri, izci marşları gibi birbirinden güzel sportif ve sosyal etkinliklerle Ilgaz yaz kampının tadını çıkardı.
İzciler, kendilerini topluluk karşısında ifade etme gibi özgüven becerileri kazandıklarını, doğal yaşamda nasıl hayatta kalabileceklerini,  kamp ateşi etrafında doyasıya eğlendiklerini, hepsi birbirinden güzel etkinliklerle dolu bir kamp geçirdiklerini ifade ederek kampın icra edilmesinde emeği geçen Sergenç Kulübü Başkanı ve proje koordinatörü Savaş AKTEPE’ye teşekkür etti. 
Proje koordinatörü AKTEPE, yaz kamplarının çok verimli geçtiğini ve yaklaşık bir yıldır çeşitli etkinliklerle süregelen ve Bakanlık tarafından desteklenen ‘Bedence Sağlam Ahlakça Güzel Olmak İçin İzcilik Projesi’nin bu kampla birlikte sonlandığını dile getirerek izciler adına proje kapsamında sunduğu imkânlardan dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür etti.

Bu İçeriğe Henüz Yorum Yazılmadı..

Yorum Yaz

E mail adresiniz gizli tutulacak olup, yorumunuzu yazabilirsiniz.*