15 Temmuz 2021
İzcilik Uygulama Eğitimi Düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-1) kapsamında Çankırı Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği`nin hazırlamış olduğu Genç, Yaşlı, Engelli Elele Hayata Sporla Gülümse adlı proje kapsamında Eldivan Bülbül Pınarı Mesire Alanında İzcilik uygulama eğitimi ve piknik yapıldı.

Eğitimde Kulüp liderlerinden Şahin GÜLEMOĞLU tarafından izciliğin tanımı, izci andı genel tanımlarının yanında izci selamı, izci tokası ve anlamına yer verilmiştir.
Ayrıca çadır kurma teknikleri, tulum, mat kullanımı hakkında bilginin akabinde düğüm çeşitli oyunlar ve yarışmalar düzenlenmiştir. Yapılan yarışmalarda birincilere çeşitli hediyeler takdim edilmiştir.
Program sonrasında gençlerimiz izcilik eğitimi ve piknikten çok memnun oldukları ifade etmiş ve yapılan faaliyetten dolayı başta SerGenç yetkileri olmak üzere projeyi finanse eden Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkür etmişlerdir.

Kulüp yetkilileri katkılarından dolayı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ederiz

Bu İçeriğe Henüz Yorum Yazılmadı..

Yorum Yaz

E mail adresiniz gizli tutulacak olup, yorumunuzu yazabilirsiniz.*