07 Ekim 2019
Mahremiyet ve Sosyal Medya Eğitimi Verildi

Çankırı Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü,  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Bedence Sağlam, Ahlakça Güzel Olmak İçin İzcilik Projesi" kapsamında `Mahremiyet ve Sosyal Medya Eğitimi` adı altında psikolog Kübra İşeri`nin anlatımıyla bir konferans düzenledi.

İzcilere tehlikelere karşı kendilerini nasıl koruyabilecekleri, bedenlerinin kendilerine ait olduğu bilincini kazandırmak amacıyla Çankırı Sosyal Hizmet Merkezi Personeli Psikolog Kübra İŞERİ tarafından mahremiyet eğitimi verildi. Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında düzenlenen eğitimde mahremiyet bilincinin oluşması ve istismarlara karşı kendilerini koruma yeteneğinin kazandırılması ve  sosyal medyayı bilinçli kullanmaları için bilgiler verildi.  İzciler, kendilerinin ve diğer insanların özelinin ve özel alanının farkına varması, sosyal hayatın içinde kendi özel hayatlarını koruması, diğer insanların özeline saygı duyması, kendi ile çevresi arasında sağlıklı sınırlar koyması konularında bilgilendirildi.


Mahremiyet eğitiminin ardından izcilere; sosyal medyanın güvenli kullanımı hakkında çeşitli görseller ve güncel örneklerle sosyal medyanın doğru kullanımı hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, sosyal medyanın yanlış kullanımda günlük hayat akışını olumsuz etkileyen zararları da anlatıldı. Bilgisayarların, tabletlerin ve akıllı telefonların başında sıkça zaman geçiren gençlere, önemli tavsiyelerde bulunan Psikolog Kübra İŞERİ, özelikle kimlik bilgileri, adres ve iletişim bilgileri gibi özel olması gereken konularda sosyal medyada bilgi paylaşımı yapılmaması konusunda da uyarılarda bulundu.

Sergenç Kulübü Başkanı AKTEPE, çocukların mahremiyet eğitimi almaları ve hayatın her anında yer alan sosyal medyanın bilinçli kullanımına dair bilgilere sahip olması gerektiğini vurgulayarak, verdiği önemli bilgiler için Psikolog İŞERİ`ne izciler adına teşekkür etti. 

Bu İçeriğe Henüz Yorum Yazılmadı..

Yorum Yaz

E mail adresiniz gizli tutulacak olup, yorumunuzu yazabilirsiniz.*