05 Ekim 2019
Serhat Gençlik İzcilik Kulübü Bolu İzcilik Kampına Katıldı

Çankırı Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü (SERGENÇ) olarak katıldığımız kampta Türkiye’nin farklı illerinden katılan yüzlerce izci ile izcilerimiz hem tanışma, kaynaşma imkanı bulurken hem de tecrübe paylaşımı yaptılar.

 

Arazide gerçekleştirdikleri farklı uğraşıların yanında bir çok istasyon faaliyeti ile de hem eğlendiler, eğlenirken de bilgi ve bilinç sahibi oldular. Yeşilay, oryantiring, mas oyunu, geleneksel okçuluk, ilk yardım, telsiz, bilek güreşi, hentbol, koşu parkuru, matrak, izci oyunları, tesis yapımı…

 

Yaptıkları tesislerle doğada yaşamın konforuna ortak oldular. Yaptıkları ayakkabılık, sergen, odunluk, oba kapısı, yemek masası, çöp ve su tesisleri gibi bir çok tesisi öğrendikleri izci düğümlerini kullanarak kısa sürede yaptılar.

Hele yaylada kılınan cuma namazı görülmeye değer bir görsellikte ve güzellikte topluca eda edildi.

Kamp süresince kah yağmurlu, kah güneşli ama hep serin ve soğuk suları ile yazın ortasında serinliğin tadını iliklerine kadar hisseden izciler ayrılmanın burukluğu ile evlerine döndüler.

Ne demişler, “İzci Kamp yaptığı sürece yaşar!” Gelecek senenin kampını şimdiden planlamaya başlayan izcilerimiz ve liderleri için bu süre pek uzun geleceğe benzer.

İzcilerimize sağlık ve afiyet içinde daha nice kamplar ve izcilik çalışmaları yapmalarını diler; liderlerinin izinde yeteneklerini keşfederek en iyi şekilde geleceğe birer lider olarak hazırlanmalarını ve geleceğimizi güvenle teslim edeceğimiz hayırlı nesiller olmalarını dileriz.

Bu İçeriğe Henüz Yorum Yazılmadı..

Yorum Yaz

E mail adresiniz gizli tutulacak olup, yorumunuzu yazabilirsiniz.*