04 Ocak 2023
Haydi Çocuklar Camiye Başlıyor

Server Yaşam Vakfı tarafından gerçekleştirilen “Haydi Çocuklar Camiye” yarışması, Çankırı`da Serhat Gençlik spor ve izcilik kulübünün duzenledigi başvurular başladı.

 

Çocuklara namaz kılma alışkanlığı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen yarışma, 25 Ocak 2023 Çarşamba günü Sabah Namazıyla başlayacak 3 Şubat 2023 Cuma günü Yatsı Namazıyla tamamlanacak.

 

Her yıl büyük bir ilgi gören yarışmaya katılmak isteyenler, haydicocuklarcamiye.com web sayfasından kayıt yapabilecekler.

 

Cemaatle namaz daha fazla kazandırıyor

 

Yarışmaya katılan çocuklar namaz vaktinde camide cemaatle veya herhangi bir yerde namaz kılarak puan kazanacaklar. Camide cemaatle kılınan namazlara ek olarak artı puan verilecek. Kılınan namazları ebeveynleri otomasyon sistemi üzerinden işaretleyecek.

 

Mekân sınırlaması olmayan yarışmada başarılı olmak için, 10 gün boyunca namazların vakti içerisinde eda edilmesi yeterli olacak.

 

Vaktinde kılınan her namaz puan kazandıracak

 

Yarışma ile ilgili yapılan açıklamada, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklara namaz kılmayı sevdirmeyi amaçlayan projeye katılımda yaş sınırı olmayacak ancak hediye çekilişi 6-13 yaş aralığındaki kız ve erkek çocuklar için yapılacak.

 

Sabah Namazına 10 puan, Yatsı Namazına 8 puan verilen yarışmada, Öğle, İkindi ve Akşam Namazlarından ise 5’er puan kazanılıyor. Ek olarak camide cemaatle kılınan Sabah ve Yatsı namazları için 3 puan, diğer vakitler için ise 2 puan kazanılıyor.

 

Projeye katılacak çocuklar namazlarını evde veya camide kılabileceği gibi tüm vakit namazlarını ebeveynleriyle birlikte veya bireysel olarak da kılabilir. Sadece bir yarışma olmayıp deneyimleme eksenli bir etkinlik olan Haydi Çocuklar Camiye projesi, iyi bir geleceğin güzel ahlaklı ve iç huzura sahip kişiler yetiştirmekle olacağı inancıyla düzenleniyor.” denildi.

 

Ara etkinliklerde sürpriz hediyeler verilecek

 

Proje sonunda 380 ile 450 arası puan kazanan kız çocuklar ile 400 ile 450 arası puan kazanan erkek çocuklar içerisinden, kura ile yapılan çekilişte binlerce çocuğa sürpriz hediyeler verilecek.

 

Asıl ödülün ebeveynler ve büyükler tarafından verilmesi tavsiye ediliyor.

 

Yarışma ilgili detaylı bilgi ve kayıt formu haydicocuklarcamiye.com adresinde yer alıyor.­

Bu İçeriğe Henüz Yorum Yazılmadı..

Yorum Yaz

E mail adresiniz gizli tutulacak olup, yorumunuzu yazabilirsiniz.*