25 Ocak 2022
Ufka Yolculuk-10 Kayıtları Başladı

UFKA YOLCULUK-10 KAYITLARI BAŞLADI

 

9 yılda milyonların katıldığı ve “herkesin kazandığı” ödüllü kitap okuma yarışması Ufka Yolculuk kayıtları 17 Ocak’ta başladı.

 

10. yılın konusu “Sağlıklı Düşünmek”

 

`Sağduyulu Yaşam` merkezinden hareketle bu yılın konusu “Sağlıklı Düşünmek” olarak seçildi. “Bir de sağlıklı düşün” sloganı ile 7’den 70’e herkesi davet eden Ufka Yolculuk ekibi bugün ve yarın için güçlü nesillerin yetişmesinde pay sahibi olmayı, farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

 

17 Ocak 2022 itibarıyla kayıt almaya başlayan Ufka Yolculuk yarışması, doğru kaynakları ve doğru bilgiyi ayırt edebilme becerisini artırmak, bakış açılarını genişletmek, dünyada olup bitenleri farklı perspektiflerden değerlendirebilmek ve düşünce ufkuna, doğru anahtarlarla yeni kapılar açmak isteyen herkesi yarışmaya bekliyor.

 

10. yılda yeniden yetişkin kategorisi eklendi.

 

İlk yıllarında olduğu gibi, bu yıl da yetişkin kategorisinin eklenmesi ile 4 kategoride yarışılabilecek. Katılımcılara ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin kategorileri için önerilen eserlerden sorular sorulacak.

 

Son kayıt tarihi 18 Nisan 2022

 

ufkayolculuk.com adresinden “KAYIT OL” butonuna tıklanarak ya da okullardaki gönüllüler aracılığı ile kayıt yapılabilecek yarışmaya başvurular 18 Nisan 2022 Pazartesi günü sona erecek.

 

Sınavlar online gerçekleşecek

 

Katılımcılar 17 Nisan Pazar - 18 Nisan Pazartesi 2022 tarihinde yapılacak 1.aşama sınava bulundukları yerden 08.00- 20.00 saatleri arasında 2 gün boyunca online olarak girebilecekler. 2. aşama sınav ise 22 Mayıs 2022 Pazar günü yine online olarak yapılacak.

 

Yarışma Çankırı ilimizde Çankırı Çevre ve Kültür Derneği, Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği ve Nezaket Hanımlar Dostluk ve Çevre Derneği`nin katkılarıyla yapılacaktır. 

 

Toplam ödül değeri 1 milyon TL 

 

Merkezin vereceği ödüllerin yanında Çankırı ilimizde 4 kategori olan yarışmamızın her kategorinin Birincisine 1000 TL İkincisine 750 TL Üçüncüsüne 500 TL olarak belirlenmiştir.

Çankırı ilimizde Kitap temin adresi Vefa Kitabevidir.

Bu İçeriğe Henüz Yorum Yazılmadı..

Yorum Yaz

E mail adresiniz gizli tutulacak olup, yorumunuzu yazabilirsiniz.*